+48 792 802 839 (11:00-18:00) sklep@decostreet.pl

Gustav Klimt - najpopularniejsze obrazy

0

Polacy lubią Gustava Klimta i jego bardzo charakterystyczne obrazy. Można je rozpoznać na pierwszy rzut oka. Prace takie jak Pocałunek, Adele, Drzewo życia, Judyta z głową Holofernesa cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kim był Gustav Klimt?

Gustav Klimt to malarz i grafik austriackiego pochodzenia. Urodził się 14 lipca 1862 roku w Baumgarten w Wiedniu. Był on jednym z najwybitniejszych przedstawicieli secesji i wiedeńskiego modernizmu.

Wychował się w wielodzietnej rodzinie wiedeńskiego złotnika-grawera. Był drugim z siedmiorga rodzeństwa. Wiedzę zdobywał w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule (Szkoła Sztuki Stosowanej). Natomiast pierwsze doświadczenia zawodowe zyskał, wykonując różne prace dekoracyjne.

Klimt zasłynął z tego, że stał się głównym inicjatorem dokonujących się przemian artystycznych. W 1897 oficjalnie odrzucił kanony akademickie i wspólnie z innymi artystami założył Stowarzyszenie Artystów Austriackich – Secesję, z którą był związany do 1905.

Zgodnie z tym co podaje Wikipedia - Portret Adeli Bloch-Bauer I, zwany Złotą Adelą (1907), autorstwa Gustava Klimta, został sprzedany w 2006 roku spadkobiercy imperium kosmetycznego Ronaldowi S. Lauderowi za 135 mln $ – była to wówczas najwyższa kwota, jaką uzyskano za obraz. Co ciekawe artysta, przy wykonaniu tego obrazu zastosował złoto i srebro w płatkach. Gustav Klimt zmarł 6 lutego 1918 roku w Wiedniu, w wieku 55 lat.

Najpopularniejsze obrazy Gustava Klimta

W ofercie Decostreet znajduje się wiele reprodukcji dzieł Gustava Klimta. Znajdziecie obrazy w różnych ramach i o różnych rozmiarach. Jednak największą popularnością cieszą się dzieła: Pocałunek, Adele, Drzewo życia, Judyta z głową Holofernesa. Wszystkie obrazy znajdziesz TUTAJ

Obraz Pocałunek Gustav Klimt

Oryginalny obraz utrzymany w ciepłej złotej tonacji z kolorowymi geometrycznymi elementami przedstawia parę kochanków trwająca w miłosnym uścisku. Artysta uchwycił ich w pozie sugerującej zbliżający się pocałunek. Kochankowie namalowani zostali w złotych szatach ozdobionych kolorowymi wzorami. Do stworzenia oryginału obrazu wykorzystane zostały płatki złota.

Gustav-klimt-pocalunek

Reprodukcja dzieła Pocałunek, znajdująca się w ofercie Decostreet, drukowana jest na najwyższej jakości płótnie typu Canvas przy wykorzystaniu druku ekosolwentowego. Zapewnia to najlepsze odwzorowanie barw w stosunku do oryginału. Płótno jest naciągnięte na sosnowy blejtram. Znajdziecie tu obrazy w różnej wielkości, w ramach lub bez, a także utrzymane w innej tonacji kolorystycznej, a jednak wciąż przedstawiające Pocałunek Gustava Klimta.

Obraz Adele Gustav Klimt

Portret Adele Bloch-Bauer I, zwany też „Złotą Adelą”, jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł Klimta. Obraz przedstawia Adelę Bloch-Bauer (1881-1925), córkę dyrektora generalnego Wiener Bankverein, Moriza Bauera, w wieku około 26 lat. Gustav Klimt przyjaźnił się z nią już od 1899 roku.

Gustav-klimt-adele

W sklepie Decostreet znajdziesz nie tylko reprodukcje obrazu drukowane na najwyższej jakości płótnie typu Canvas, ale także adaptację obrazu Adele namalowaną na płótnie przez dyplomowaną artystkę pracowni malarskiej we Wrocławiu.

Obraz Drzewo życia Gustav Klimt

Drzewo życia to obraz namalowany na ścianach jadalni w Pałacu Stocleta w Brukseli. Artysta rozpoczął pracę nad tym dziełem w 1905 roku, a ukończył dopiero 4 lata później. Podobnie jak wiele innych dzieł Klimta, tak i to zostało wykończone płatkami złota. Obraz w centralnej części przedstawia drzewo ze spiralnie zawiniętymi gałęziami. Natomiast po bokach widoczne są kobiece postaci.

Gustav-klimt-drzewo-zycia

W naszej ofercie znajdziesz piękne reprodukcje tego obrazu w różnych odcieniach kolorystycznych. Wybierzesz odpowiedni rozmiar obrazu i zdecydujesz czy ma on być oprawiony w ramę, czy też nie.

Obraz Judyta z głową Holofernesa Gustav Klimt

To obraz przedstawiający postać Judyty, która podstępem dostała się do obozu wojsk asyryjskich oblegających miasto Betulia w Galilei. Tam rozkochała w sobie wrogiego wodza Holofernesa. Następnie podczas uczty, korzystając z upojenia mężczyzny, ucięła mu głowę mieczem. Służąca Abra schowała głowę do worka i razem opuściły obóz. Śmierć wodza spowodowała odwrót wojsk asyryjskich. Motyw Judyty pojawia się bardzo często w malarstwie różnych epok. Również Gustav Klimt zobrazował go w charakterystyczny dla siebie sposób.

Gustav-klimt-judyta-z-glowa-holofernesa

W Decostreet oferujemy zarówno reprodukcję obrazu drukowane na płótnie Canvas, jak i obraz olejny malowany na płótnie w wykonaniu dyplomowanej artystki pracowni malarskiej we Wrocławiu. Posiadamy również obrazy w pięknych zdobionych ramach.

Myślę, że w bogatej ofercie reprodukcji obrazów Gustava Klimta znajdującej się w naszym sklepie, znajdziesz ten, który Cię zauroczy i będzie zdobił wnętrze Twojego domu lub mieszkania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium