+48 792 802 839 (11:00-17:00) sklep@decostreet.pl

Gustaw Klimt - najpopularniejsze obrazy 0
72.jpg

Polacy lubią Gustawa Klimta i jego bardzo charakterystyczne obrazy. Można je rozpoznać na pierwszy rzut oka. Prace takie jak Pocałunek, Adele, Drzewo życia, Judyta z głową Holofernesa cieszą się niesłabnącą popularnością.

Kim był Gustaw Klimt?

Gustaw Klimt to malarz i grafik austriackiego pochodzenia. Był on jednym z najwybitniejszych przedstawicieli secesji i wiedeńskiego modernizmu.

Wychował się w wielodzietnej rodzinie wiedeńskiego złotnika-grawera. Był drugim z siedmiorga rodzeństwa. Wiedzę zdobywał w wiedeńskiej Kunstgewerbeschule (Szkoła Sztuki Stosowanej). Natomiast pierwsze doświadczenia zawodowe zyskał, wykonując różne prace dekoracyjne.

Klimt zasłynął z tego, że stał się głównym inicjatorem dokonujących się przemian artystycznych. W 1897 oficjalnie odrzucił kanony akademickie i wspólnie z innymi artystami założył Stowarzyszenie Artystów Austriackich – Secesję, z którą był związany do 1905.

Zgodnie z tym co podaje Wikipedia - Portret Adeli Bloch-Bauer I, zwany Złotą Adelą (1907), autorstwa Gustawa Klimta, został sprzedany w 2006 roku spadkobiercy imperium kosmetycznego Ronaldowi S. Lauderowi za 135 mln $ – była to wówczas najwyższa kwota, jaką uzyskano za obraz. Co ciekawe artysta, przy wykonaniu tego obrazu zastosował złoto i srebro w płatkach.

Najpopularniejsze obrazy Gustawa Klimta

W ofercie Decostreet znajduje się wiele reprodukcji dzieł Gustawa Klimta. Znajdziecie obrazy w różnych ramach i o różnych rozmiarach. Jednak największą popularnością cieszą się dzieła: Pocałunek, Adele, Drzewo życia, Judyta z głową Holofernesa.

Pocałunek

Oryginalny obraz utrzymany w ciepłej złotej tonacji z kolorowymi geometrycznymi elementami przedstawia parę kochanków trwająca w miłosnym uścisku. Artysta uchwycił ich w pozie sugerującej zbliżający się pocałunek. Kochankowie namalowani zostali w złotych szatach ozdobionych kolorowymi wzorami. Do stworzenia oryginału obrazu wykorzystane zostały płatki złota.

Reprodukcja dzieła Pocałunek, znajdująca się w ofercie Decostreet, drukowana jest na najwyższej jakości płótnie typu Canvas przy wykorzystaniu druku ekosolwentowego. Zapewnia to najlepsze odwzorowanie barw w stosunku do oryginału. Płótno jest naciągnięte na sosnowy blejtram. Znajdziecie tu obrazy w różnej wielkości, w ramach lub bez, a także utrzymane w innej tonacji kolorystycznej, a jednak wciąż przedstawiające Pocałunek Gustawa Klimta.

gustaw-klimt-pocalunek

Adele

Portret Adele Bloch-Bauer I, zwany też „Złotą Adelą”, jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł Klimta. Obraz przedstawia Adelę Bloch-Bauer (1881-1925), córkę dyrektora generalnego Wiener Bankverein, Moriza Bauera, w wieku około 26 lat. Gustaw Klimt przyjaźnił się z nią już od 1899 roku.

W sklepie Decostreet znajdziesz nie tylko reprodukcje obrazu drukowane na najwyższej jakości płótnie typu Canvas, ale także adaptację obrazu Adele namalowaną na płótnie przez dyplomowaną artystkę pracowni malarskiej we Wrocławiu.

gustaw-klimt-adele

Drzewo życia

Drzewo życia to obraz namalowany na ścianach jadalni w Pałacu Stocleta w Brukseli. Artysta rozpoczął pracę nad tym dziełem w 1905 roku, a ukończył dopiero 4 lata później. Podobnie jak wiele innych dzieł Klimta, tak i to zostało wykończone płatkami złota. Obraz w centralnej części przedstawia drzewo ze spiralnie zawiniętymi gałęziami. Natomiast po bokach widoczne są kobiece postaci.

W naszej ofercie znajdziesz piękne reprodukcje tego obrazu w różnych odcieniach kolorystycznych. Wybierzesz odpowiedni rozmiar obrazu i zdecydujesz czy ma on być oprawiony w ramę, czy też nie.

gustaw-klimt-drzewo-zycia

Judyta z głową Holofernesa

To obraz przedstawiający postać Judyty, która podstępem dostała się do obozu wojsk asyryjskich oblegających miasto Betulia w Galilei. Tam rozkochała w sobie wrogiego wodza Holofernesa. Następnie podczas uczty, korzystając z upojenia mężczyzny, ucięła mu głowę mieczem. Służąca Abra schowała głowę do worka i razem opuściły obóz. Śmierć wodza spowodowała odwrót wojsk asyryjskich. Motyw Judyty pojawia się bardzo często w malarstwie różnych epok. Również Gustaw Klimt zobrazował go w charakterystyczny dla siebie sposób.

gustaw-klimt-judyta-z-glowa-holofernesa

W Decostreet oferujemy zarówno reprodukcję obrazu drukowane na płótnie Canvas, jak i obraz olejny malowany na płótnie w wykonaniu dyplomowanej artystki pracowni malarskiej we Wrocławiu. Posiadamy również obrazy w pięknych zdobionych ramach.

Myślę, że w bogatej ofercie reprodukcji obrazów Gustawa Klimta znajdującej się w naszym sklepie, znajdziesz ten, który Cię zauroczy i będzie zdobił wnętrze Twojego domu lub mieszkania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl