+48 792 802 839 (11:00-18:00) sklep@decostreet.pl

Najpopularniejsze meble w stylu Chesterfield

0
najpopularniejsze-meble-w-stylu-chesterfield

Chesterfield to klasyczny angielski styl. Kojarzony jest przede wszystkim z pikowanymi skórzanymi meblami, klubami dla dżentelmenów pełnymi dymu z cygar, obszernymi bibliotekami w domach bogaczy.

Styl Chesterfield

Zmieniająca się moda oraz większa dostępność różnorodnych materiałów spowodowały, że obecnie styl Chesterfield możemy z powodzeniem wykorzystać w naszych salonach. Sofa lub fotel z pięknym pikowaniem w kształcie diamentu obita miękkim pluszem, to ciekawe połączenie klasyki rodem z filmów lat 50. z nowoczesnością. Dbałość o każdy detal sprawia, że jest to styl dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i estetykę.

Meble w stylu Chesterfield są bardzo popularne wśród moich klientów, którzy poszukują mebli w klasycznym, eleganckim stylu z charakterystycznym dla Chesterfielda głębokim pikowaniu. Między innymi z tego powodu postanowiłam przedstawić krótko historię mebli Chesterfield i zaprezentować kilka najpopularniejszych modeli w tej właśnie stylistyce.

Historia Chesterfielda

Już w 1800 roku Oxford English Dictionary uznał nazwę Chesterfield za synonim skórzanej kanapy. Dlaczego? Zostało przyjęte, że Philip Dormer Stanhope 4. hrabia Chesterfield żyjący w latach 1694-1773 jest odpowiedzialny za powstanie pierwszej skórzanej kanapy. Kanapa ta posiadała charakterystyczne głębokie pikowanie, nisko osadzoną podstawę oraz guziki. Istotą było połączenie wygody i wyrafinowania, co w ówczesnych czasach wydawało się czymś niemal niemożliwym. Tkanina musiała być wytrzymała, a jednocześnie dobrze się prezentować. Z kanapy powinno się wstawać bez wysiłku, a więc jej wysokość nie była także bez znaczenia. Philip Dormer Stanhope 4. hrabia Chesterfield zamówił wykonanie kanapy u rzemieślnika, któremu od razu na myśl przyszła skóra, będąca wtedy powszechnie wykorzystywana. Prototyp okazał się perfekcyjny, a z biegiem czasu nie tracił na urodzie – wręcz przeciwnie – piękniał. I w ten sposób 4. hrabia Chesterfield odpowiedzialny jest za meble, które stały się inspiracją na przestrzeni ponad 250 lat.

Klasyczna sofa Chesterfield

Sofa Chesterfield będzie idealna do wnętrz eklektycznych, w których pomieszane są style i epoki. Sofy Chesterfield to przede wszystkim pikowana skóra bądź plusz oraz szerokie boki. Dbałość o każdy detal sprawia, że jest to styl dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wysoką jakość i estetykę. Te wyjątkowe sofy to synonim klasycznego brytyjskiego stylu. Są zarazem funkcjonalne, ale także pełnią funkcję dekoracyjną. Ogromny nacisk położony jest na wygodę oraz precyzję wykonania. Sam wygląd odnosi się do potrzeby bezpieczeństwa i komfortu. Solidna konstrukcja gwarantuje zadowolenie przez długi czas. To dlatego tak wiele osób pokochało Chesterfieldy.

klasyczna-sofa-chesterfield Sofa Chesterfield Elegant II Sofa Chesterfield Elegant III Sofa Chesterfield Elegant I Sofa Kondey 3

Sofa lub narożnik z pikowaniem w stylu Chesterfieled

Jeśli natomiast klasyczne meble Chesterfield są dla Ciebie zbyt konserwatywne, w ofercie Decostreet znajdziesz również sofy i narożniki o nieco bardziej nowoczesnym designie. Mimo niestandardowej konstrukcji zachowują one estetykę mebli Chesterfield dzięki charakterystycznemu głębokiemu pikowaniu co podkreśli klasyczny, elegancki styl we wnętrzu.

sofy-w-stylu-chesterfield Sofa Bettina 3 Sofa Franklin Elegant Sofa pikowana Kent Elegant Sofa Treck 3 Sofa Parco 3 Sofa Bianco 3

Fotel Chesterfield

Fotele w stylu Chesterfield są ucieleśnieniem klasy, stylu, a także luksusu. Jeśli sporo czasu spędzamy pracując w pozycji siedzącej, fotel Chesterfield będzie dla nas idealnym wyborem. Przyjemne w dotyku materiały, głębokie pikowanie, wygodne oparcie ramion i pleców to niektóre z cech decydujących o wysokim komforcie użytkowania foteli Chesterfield. W naszej ofercie znajdziesz mnóstwo modeli – od niskich po wysokie, szerokie lub wąskie. Wszystkie charakteryzuje miękkość, wyrafinowanie i elegancja. Fotele Chesterfield będą idealnie prezentowały się w salonie, gabinecie, pokoju gościnnym, ale także w biurach, kancelariach. Łącząc tradycyjny wzór fotelu Chesterfield z nowoczesnymi materiałami, otrzymujemy zupełnie nową jakość mebla, która sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach.

fotel-w-stylu-chesterfield Fotel Viva Elegant Fotel Bogart Fotel Cara Elegant Fotel Bianco Fotel Chesterfield Classic Fotel Oden Elegant Fotel Nati Elegant

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium