+48 792 802 839 (11:00-18:00) sklep@decostreet.pl

Wygodny hoker do kuchni - jak dobrać odpowiednią wysokość?

0
jak dobrac wysokosc hokera

Kiedy realizacja projektu Twojej wymarzonej kuchni otwartej na salon ma się ku końcowi, nadchodzi czas na zaaranżowanie jej wnętrza. Jeśli w planach uwzględniłaś taki element jak barek lub wyspę kuchenną, kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego hokera lub krzesła barowego. Zapewne zastanawiasz się jakiej wysokości powinien być hoker lub krzesło barowe. Wpływa ona przecież na wygodę użytkowania tego mebla i zależna jest od wysokości barku lub blatu wyspy kuchennej. Podpowiem Ci więc jak wybrać odpowiedni hokera lub krzesło barowego do kuchni.

hoker do kuchni Hoker Otto Elegant Hoker Chanel Hoker Kingston Elegant Hoker Wąski z oparciem Hoker Madam Chesterfield Hoker Kent Elegant Hoker Meryl Elegant

Wysokość hokera a wysokość barku lub wyspy kuchennej

Barek lub wyspa kuchenna ma za zadanie nie tylko wizualnie oddzielić przestrzeń kuchenną od salonu. To także mebel o praktycznym i wszechstronnym zastosowaniu. Świetnie sprawdza się jako blat roboczy, na którym wygodnie wykonasz wszelkie czynności związane z gotowaniem. Może także służyć jako miejsce do spożywania posiłków lub spędzania czasu w gronie znajomych podczas spotkań towarzyskich.

Nieodłącznym elementem wystroju pomieszczenia, w którym króluje barek lub wyspa kuchenna są hokery, czyli wysokie stołki barowe. Najczęściej są to meble bez oparcia lub jedynie z niskimi oparciami bez podłokietników oraz z niewielkim siedziskiem. W przypadku hokerów wyposażonych w podparcie dla pleców, mówimy o krzesłach barowych. Oprócz tego, że spełniają one funkcję czysto użyteczną jako wygodne miejsce do siedzenia, to również stanowią ciekawą dekorację wnętrza.

Jak dobrać odpowiednią wysokość hokera?

Kluczową sprawą jest tu przestrzeń pomiędzy siedziskiem a blatem, w przy którym jest on ustawiony. Przyjmuje się, że dla wygody użytkowników odległość ta powinna wynosić 25-30 cm. Zatem wybierając stołek lub krzesło barowe do Twojego wnętrza, dostosuj jego wysokość do barku lub blatu wyspy kuchennej. Typowy barek będzie mieć wysokość od 110 do 120 cm, a więc hokery odpowiednio od 80 do 90 cm. Wyspy kuchennej, której wysokość wynosi zazwyczaj ok. 80-90 cm, hokery powinny mieć 55-60 cm wysokości.

wysokosc hokera bo blatu

Świetnym rozwiązaniem są również stołki czy krzesła barowe z możliwością regulacji wysokości. Dostosujesz je idealnie do swoich potrzeb. Zastanawiając się nad kupnem konkretnego modelu, zwróć też uwagę na podnóżek. Najwygodniej będzie, jeśli podpórka pod nogi umieszczona jest 40 cm poniżej siedziska.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze hokera?

- jaki wymiar ma siedzisko hokera - powinno mieć minimum ok. 40 cm x 40 cm (szerokość x głębokość siedziska). Jeżeli hoker ma oparcie głębokość całkowita zawsze powinna być większa od 40 cm.

- ile zmieści nam się hokerów przy blacie? - najbezpieczniej będzie zapewnić przynajmniej 60 cm dla jednej osoby przy blacie. Czyli np. przy blacie o szerokości 120 cm zmieszczą się 2 hokery o szerokości ok 40-45 cm.

- zwróć uwagę również na to czy w opisie hokerów z oparciem jest podana wysokość do siedziska czy wysokość całkowita. To są dwa różne parametry i jeżeli jasno nie jest to zaznaczone warto dopytać.

- Jaki rodzaj hokera? - na DECOSTREET znajdziesz hokery w różnej wysokości, z oparciem lub bez, z tworzyw sztucznych, metalu, ze skóry lub tapicerowane. Istnieje również możliwość ich personalizacji, by jeszcze lepiej wpasowały się w klimat wnętrza.

krzeslo barowe do kuchni

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci przy wyborze odpowiedniego hokera. Jeżeli masz dodatkowe pytania śmiało napisz :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium